01 maart 2026
Podcasts | Armoede en vrouwenrechten
Terugblik op Politiek Café 28 februari
Terugblik op het politiek café van afgelopen zaterdag. Lijsttrekker Johannes Beers sprak met Lindsay Stegenga over armoede in Leeuwarden. Zij vindt dat beleidsmakers zonder idee van wat het betekent om geen geld te hebben, een 'systeemwereld' vol regels hebben gemaakt, die mensen eerder tegenwerkt dan, dan vooruit helpt.
Dolle Mina Carolien Tiedema vertelde van de piramide van geweld: het begint met een flauw grapje, maar een houding waarin wordt neergekeken op vrouwen, kan in een relatie uiteindelijk eindigen in geweld en zelfs femicide.
Er waren weer gedichten van Geart Tigchelaar, er was zang van Salah, die zichzelf begeleidde op de saz en er was de Duurzame Pubquiz met Esther Bergsma, het werd nog een vrolijke boel, daar op de zaterdagmiddag.
De podcasts die we van de gesprekken gemaakt hebben, zijn te vinden op Radio voor de Dieren.
Komende zaterdag 7 maart is er weer een editie van ons Politiek Café, dan met ecoloog Jeroen Breidenbach over de vraag wat we in de bebouwde omgeving van de stad kunnen doen voor (wilde) dieren. Half drie, Café Neushoorn!